Minimalios reikalingas pajamos. Kokio dydžio pajamos reikalingos norint įsigyti būstą išperkamąja nuoma?

Tai priklauso nuo pasirinkto būsto kainos ir išperkamosios nuomos termino trukmės, nuo kurių priklauso ir mėnesinės išperkamosios nuomos įmokos dydis. Norėdami įvertinti mėnesinės išperkamosios nuomos įmokos dydį, galite pasinaudoti šia Skaičiuokle. Pvz., norint įsigyti 80.000€ kainuojantį butą jo pradiniam įnašui taupant 24 mėn., mėnesinės įmokos dydis siektų apie 800€. Šeimai, neturinčiai kreditorinių įsipareigojimų, tokiu atveju rekomenduojama turėti bent 2000€ siekiančias mėnesines pajamas atskaičius mokesčius.

Rekomenduotina, kad šeimos (sutuoktinių) mėnesio pajamų ir visų turimų kredito įsipareigojimų bei išperkamosios nuomos įmokos sumos santykis neviršytų 40%. Pavyzdžiui, jei sutuoktiniai abu kartu per mėnesį uždirba 2000€ tvarių pajamų atskaičius mokesčius, turi kredito įsipareigojimų, kurių bendra mėnesinių įmokų suma lygi 300€, tuomet išperkamąjai nuomai rekomenduojama skirti ne daugiau kaip 500€ per mėnesį. Šiuo atveju 500€ išperkamosios nuomos įmoka + 300€ visų kreditų įmokų suma sudarytų 40% nuo šeimos mėnesinių pajamų (2000€).

Ši nuostata yra tik rekomendacinio pobūdžio ir nėra formalus reikalavimas, kiekvienas atvejis gali būti vertinamas individualiai. Ši nuostata paremta Lietuvos banko atsakingo skolininimo nuostatais, tačiau svarbu paminėti, kad išperkamoji nuoma nėra paskola ir jai taikytinos nuostatos bei jų taikymo logika gali skirtis.

Net ir atitinkant šią mėnesinių pajamų ir išperkamosios nuomos įmokų bei kreditorinių įsipareigojimų sąlygą, buto nuomininkas negali būti tikras, kad pasibaigus išperkamosios nuomos terminui gaus buto kreditą. Sprendimą dėl buto paskolos priima tik jį teikianti kredito įstaiga savo kliento kreditingumo vertinimo pagrindu.

Compare